четверг, 30 мая 2013 г.

Тазове передлежання

Тазові передлежанням називають такий стан малюка в матці, при якому він лежить сідницями або ніжками вниз. Найчастіше дитинка розташовується таким чином при повторній вагітності, багатоводдя, вузькому тазі, аномалії матки, низькому розташуванні плаценти. Лікар може запідозрити неправильне положення малюка при звичайному огляді, а підтверджує цей діагноз ультразвукове дослідження.

Як правило, тазове передлежання визначають після 28 тижнів вагітності. Але це не означає, що малюк так і народиться. Цілком імовірно, що він ще «передумає», адже остаточно положення плоду встановлюється лише після 36 тижнів. Іноді малятку допомагають. Наприклад, спеціальним комплексом вправ, заняттями мами в басейні, фітотерапією, ароматерапією. А ось методика зовнішнього повороту плода, яка раніше застосовувалася в пологових будинках, зараз не практикується.

Все про плаценті

Плацента - орган унікальний. Вона існує виключно в період внутрішньоутробного розвитку і є загальним органом мами і малюка.
Плацента (лат. placenta - дитяче місце, коржик) - орган, що здійснює зв'язок і обмін речовин між організмом матері і плодом. Формування плаценти починається незабаром після зачаття і закінчується на четвертому місяці вагітності. До кінця вагітності плацента має діаметр 15-18 см і товщину від 2 до 4 см.

Для чого вона потрібна

Вагітність і вегетосудинна дистонія

Вегетосудинна дистонія - розлад адаптаційної функції кровоносних судин, що проявляється порушенням кровотоку. Причини дистонії до кінця не з'ясовані, але велику роль у розвитку недуги відіграє стан нервової системи. Залежно від симптомів розрізняють вегетосудинну дистонію за гіпертонічним типом (з підвищеним тиском), по гіпотонічному типу (з пониженим тиском), за кардіальним типом (порушення серцевого ритму). У всіх цих проявах хвороби лежить порушення процесу гемодинаміки (рух крові по судинах).

Тиск під час вагітності

Чому тиск знижується?
Знижений тиск буває у кожної десятої вагітної. Є припущення, що в цьому «винні» гормональні зміни. До того ж велике значення має перевтома, розстроєні нерви і навіть підхоплена вірусна інфекція. Важливо знати, який тиск був до вагітності. Пониження тиску на 20 мм ртутного стовпчика вважається в межах норми. Однак пам'ятайте, що верхній показник не повинен опускатися нижче 100, а нижній - 60. Так як це може негативно вплинути на здоров'я вагітної. Якщо нижній тиск опуститься до 40 мм, може наступити ниркова недостатність.


Коли стан жінки не тяжкий, вона може лікуватися вдома. Причому не потрібно в щоб те не стало підвищувати тиск до нормальних цифр, досить домогтися гарного самопочуття.

Як спілкуватися з малюком під час вагітності

«Коли ж? Коли він народиться? Хочу його обіймати, цілувати, балувати, вчити, розмовляти. Швидше б вже ... »- думає майже кожна майбутня матуся. Не варто квапити малюка. Всьому, як відомо, свій час. А можливість поспілкуватися з ще не народженим крихіткою є і зараз.

Вибираємо час
Як відомо, мова - основний засіб спілкування між людьми. Малюк ще в материнській утробі сприймає звуки. Поки він не народився, його настрій, розвиток багато в чому залежать від мами. Як же відбувається взаємодія мами і дитини?

Багатоплідна вагітність

Коли я розповіла своїй доньці про те, що жінка може виношувати не тільки одного, але і двох-трьох дітей, вона була під величезним враженням. На мене відразу посипалися найнесподіваніші питання: «А якщо вони там поб'ються?», «Хто їх туди двох одразу поклав?», «Кому треба відразу кілька дітей замовити? Лікарю чи татові? ». А потім, за першої ж можливості, донька підскочила до незнайомої вагітної на вулиці з питанням: «Тьотю, а скільки у вас людина в животику?»


А ось дорослих вже цікавлять питання не так кількості, скільки причини виникнення такої нестандартної вагітності та її особливості.

Пієлонефрит у вагітних

Майбутні матусі часто обурюються з приводу здачі загального аналізу сечі і крові кожні два тижні. А даремно, адже це єдиний спосіб помітити небажані зміни в організмі вагітної і виявити зачаїлася хвороба - пієлонефрит.

Жіноча хвороба
Пієлонефрит - це запальний процес в балія нирок, викликаний різними мікроорганізмами. Чому хвороба жіноча? Тому що через особливості свого анатомічної будови жінки хворіють пієлонефритом в 4 рази більше чоловіків, і частіше - вагітні. Пов'язано це з гормональною і фізіологічної перебудовою в організмі майбутньої матусі.

Невиношування вагітності

Невиношування вагітності, або, кажучи сучасною мовою, звичні втрати вагітності, мають на увазі мимовільні викидні два і більше разів поспіль. До втрат відносяться і завмерлі або не розвивається вагітності. Що ж до цього призводить? Як виносити здорову дитинку?

У практиці будь-якого акушера-гінеколога зустрічалося, що на черговому прийомі в жіночій консультації з'ясовується, що у вагітної пацієнтки матка в розмірах не збільшилася або серцебиття у плода не з'явилося в строк або зникло. Відсутність закономірного зростання матки виявляється при звичайному огляді, а відсутність серцебиття у плода - при УЗД. Самопочуття пацієнтки ніяк не змінюється, зовнішньої кровотечі з статевих шляхів немає, жінка ні про що не підозрює. Такі ситуації, в основному, стосуються малих термінів вагітності - коли жінка ще не відчуває ворушінь плоду. Якщо плід припинив розвиватися після 18-20 тижнів, вагітна зауважує відсутність ворушінь. У таких випадках потрібно терміново до лікаря, адже тільки фахівець може визначити справжню причину невиношування, а це - половина успіху в боротьбі за те, щоб виносити і народити здоровенького малюка.